Hamlet protne krále mečem. "Zde, cizoložný, vražedný ty Dáne, vypij ten nápoj!" řekne postava s ústy jen pár centimetrů před hráčovým obličejem. Jak je to možné? Na jeviště Mahenova divadla v Brně, kde se slavná scéna od dramatika Williama Shakespeara právě odehrává, může vstoupit kdokoliv a zahrát si jednu z postav jako herec. Stačí si jen nasadit helmu pro virtuální realitu a zkusit software od českého start-upu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Skrze virtuální realitu si každý bude moci zahrát divadlo na velké scéně, slibuje český start-up Misterine.
  • Jejich Theatre VR nabízí hráči možnost zhostit se postav na jevišti a příběh prožít z jejich perspektivy.
  • Projekt zaujal například firmu Merlin Entertainments, která provozuje Legoland či muzeum Madame Tussauds v Londýně.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru