Od začátku roku vzrostla hodnota nejznámější digitální měny bitcoin více než dvacetinásobně. Vidina rychlého zbohatnutí bez námahy zlákala už také mnoho Čechů, kteří do kryptoměny vkládají své úspory. Už nejde jen o technologické experty či ostřílené investory.

Mezi odvážnými spekulanty na další růst ceny bitcoinu začínají převažovat laici, říká v rozhovoru s HN Andrea Stránská, vedoucí strategie a rozvoje ve společnosti WBTCB. Ta je jedním z domácích provozovatelů sítě bankomatů, jež umožňují směnit hotovost za bitcoiny a naopak. Navíc WBTCB zprostředkovává nákup a prodej této kryptoměny v česko-slovenské síti trafik Geco.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mezi českými investory do bitcoinu začínají převažovat laici, říká v rozhovoru s HN Andrea Stránská ze společnosti WBTCB, která provozuje síť bitcoinmatů.
  • Kvůli rostoucí popularitě kryptoměny a možnému ohrožení stability tradičního finančního světa volají někteří politici po celém světě o nutnosti začít trh s digitálními penězi regulovat.
  • Německé ministerstvo financí chce problematiku probrat příští rok v březnu na setkání finančníků z dvaceti nejvyspělejších zemí světa, takzvané G20.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.