Společnost O2, druhý největší tuzemský provozovatel sítí pro mobilní telefony, oznámila, že ji od ledna povede Jindřich Fremuth, který byl dosud ve firmě zodpovědný především za obchod. Ten na pozici generálního ředitele nahradí Tomáše Budníka. Budník provedl firmu rozdělením v roce 2015, po kterém následovalo období úspor a růstu zisku.

Fremuth na nové místo nastoupí od 1. ledna. Dosud vedl takzvanou Komerční divizi, kam spadá řízení vztahů se zákazníky z řad domácností a firem. Do jeho kompetence také patřil vývoj produktů a marketing. Společnost O2 to uvedla v tiskové zprávě. Důvody pro změnu ve vedení neuvedla. Tisková mluvčí firmy Lucie Jungmannová řekla, že Budnikův odchod z O2 je jeho "osobní rozhodnutí", zatímco volba Fremutha je "přirozený systémový krok", protože vedl klíčovou divizi čtyři roky.

Fremuth je ve vrcholovém managementu O2 už déle než čtyři roky, do firmy nastoupil v roce 2009. "Pod jeho vedením komerční divize tvořila 90 procent veškerých výnosů O2, a to v segmentech fixních i mobilních služeb, televize, korporátních služeb i nedávno představených finančních služeb a v prodeji hardwaru," řekl operátor v tiskové zprávě.

Dříve působil Fremuth jako konzultant v poradenské firmě McKinsey, kde se zaměřoval na oblast technologií a telekomunikací. Kromě moderních technologií se věnuje sportu. Je ženatý a má syna.

Tomáš Budník, stál v čele O2 od převzetí novým majoritním akcionářem, finanční skupinou PPF Petra Kellnera. Budník v roce 2015 provedl firmu reorganizací, pří které se z firmy vydělila infrastrukturní část a vznikla společnost CETIN. Záměrem bylo zjednodušit fungování firmy, což se odrazilo i v růstu zisku a růstu hodnoty akcií O2 na pražské burze.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru