Polská firma Stalprodukt zaplatí za válcovny plechu ve Frýdku-Místku až 40 milionů eur (asi 1,03 miliardy korun). Uvedla to agentura Reuters. Obchod v pátek oznámila bez uvedení ceny společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO), která válcovny prodává. Transakci ještě musí povolit antimonopolní úřady v Německu, Rakousku a Turecku, kam dodávají produkty jak frýdecko-místecké válcovny, tak Stalprodukt.

Válcovny plechu Frýdek-Místek (nyní GO Steel) mají 460 zaměstnanců. Vyrábějí orientované elektrotechnické plechy, určené například pro generátory, transformátory a motory, a za studena válcované plechy. Celková výrobní kapacita je 100 000 tun. Jde o výrobky pro velmi úzce zaměřený segment trhu.

Skupina ArcelorMittal je největší ocelářskou a těžební společností na světě. Působí ve více než 60 zemích světa a v 19 zemích provozuje průmyslové závody. Loni dosáhla tržeb 56,8 miliardy dolarů (přes 1,2 bilionu korun), vyrobila 90,8 milionu tun surové oceli a vyprodukovala 55,2 milionu tun železné rudy. ArcelorMittal Ostrava je důležitou součástí skupiny, mezi roky 2003 a 2016 firma v Ostravě proinvestovala 15,2 miliardy korun.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru