Projekt lázeňského střediska v Pasohlávkách získává konkrétnější podobu. Jihomoravský kraj dostal na stůl plány čínského investora RiseSun, který se chystá do proměny lokality investovat až dvě miliardy korun. Podle návrhu by u nádrže Nové Mlýny měl vzniknout lázeňský komplex s čtyřhvězdičkovým hotelem a nákupní zónou. Investor chce na místě postavit také 42 rodinných domů.

Kvůli projektu se v polovině ledna příštího roku sejde zastupitelstvo Jihomoravského kraje. Právě kraj drží dvě třetiny akcií ve společnosti Thermal Pasohlávky, která bude na projektu s čínským investorem spolupracovat. Zbytek akcií drží přímo obec. Tato firma do projektu vloží pozemky v hodnotě zhruba 363 milionů korun, RiseSun pak zaplatí samotnou výstavbu. První etapa spolkne podle odhadů zhruba 1,2 miliardy korun. Kdy stavba odstartuje, zatím není jasné. Projekt musí schválit také zastupitelé obce. Podle starostky Martiny Dominové je třeba důkladně zvážit především výstavbu čtyř desítek rodinných domů. V Pasohlávkách aktuálně plánují stavět i další investoři, a komunální politici proto řeší, zda rozsáhlá výstavba nebude pro obec příliš velkou zátěží.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?