Projekt lázeňského střediska v Pasohlávkách získává konkrétnější podobu. Jihomoravský kraj dostal na stůl plány čínského investora RiseSun, který se chystá do proměny lokality investovat až dvě miliardy korun. Podle návrhu by u nádrže Nové Mlýny měl vzniknout lázeňský komplex s čtyřhvězdičkovým hotelem a nákupní zónou. Investor chce na místě postavit také 42 rodinných domů.

Kvůli projektu se v polovině ledna příštího roku sejde zastupitelstvo Jihomoravského kraje. Právě kraj drží dvě třetiny akcií ve společnosti Thermal Pasohlávky, která bude na projektu s čínským investorem spolupracovat. Zbytek akcií drží přímo obec. Tato firma do projektu vloží pozemky v hodnotě zhruba 363 milionů korun, RiseSun pak zaplatí samotnou výstavbu. První etapa spolkne podle odhadů zhruba 1,2 miliardy korun. Kdy stavba odstartuje, zatím není jasné. Projekt musí schválit také zastupitelé obce. Podle starostky Martiny Dominové je třeba důkladně zvážit především výstavbu čtyř desítek rodinných domů. V Pasohlávkách aktuálně plánují stavět i další investoři, a komunální politici proto řeší, zda rozsáhlá výstavba nebude pro obec příliš velkou zátěží.

V článku se dále dozvíte

  • Čínská společnost RiseSun představila své plány na výstavbu lázeňského komplexu u Nových Mlýnů v Jihomoravském kraji.
  • V obci Pasohlávky chce investor vybudovat lázně, hotel, nákupní zóny a rodinné domy.
  • Projekt bude nyní posuzovat obec a kraj.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru