Už 250 tisíc klientů si vyzkoušelo nové internetové bankovnictví České spořitelny nazvané George. "S oficiálním spuštěním počítáme v květnu příštího roku," řekl při středečním představení nového systému Filip Zeman, ředitel digitálního bankovnictví České spořitelny. 

Novinku už nyní může vyzkoušet prakticky jakýkoliv zájemce, zatím ale běží jen v pilotním provozu. "Pravidelně ji využívá 150 tisíc klientů, z toho zhruba 70 procent na počítači a 30 procent v mobilní verzi," upřesňuje Zeman. Pilotní provoz však nenabízí některé funkce, které systém dostane až později – zejména převod peněz na zahraniční účet nebo správu disponentských práv.

V článku se dále dozvíte

  • Česká spořitelna v květnu oficiálně spustí nové internetové bankovnictví George.
  • To přinese spoustu změn, například pro přihlášení nebo potvrzování transakcí budou zájemci moci využít otisk prstu, případně i rozpoznávání tváře u iPhonu.
  • "George pro nás není jen internetové či mobilní bankovnictví, nazýváme ho spíš digitálním poradcem či průvodcem," vysvětluje šéf digitálního bankovnictví České spořitelny Filip Zeman.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru