Maminky, které rozjely projekty v době péče o malé děti. 

Magdaléna Boušková, Web od sousedky

S manželem a dvěma dětmi žije v malé vesnici kousek od Prahy. Dříve pracovala v marketingu v nadnárodní firmě, na mateřské se jí ale změnily hodnoty, už nechtěla celý den sedět v kanceláři. Začala hledat práci, která je tvořivější, dá se dělat z domova a kdy je potřeba, aby se v mezičase ještě stihla postarat o malé děti. Vybrala si tvorbu webových stránek, absolvovala rekvalifikační kurz a dnes má svoji firmu Web od sousedky. "Jméno vymyslel můj tatínek, že prý se mě nebudou bát oslovit i normální lidi z okolí. A chytlo se to. Teď dělám web nejen sousedům, ale obracejí se na mě i firmy, kterým se líbí moje práce," říká Boušková.

Petra Šetele,
nadační fond Štěpánka

Po svatbě a vymodlené mateřské se změnila − bohémský styl života vystřídala maximální starost o dítě. Už v těhotenství si založila blog, po porodu začala propagovat aktivní a takzvané kontaktní rodičovství − začala provozovat kurz tancování pro maminky s dětmi v šátku. Zájem byl veliký a akcí přibývalo. Jednou zkusila vyrobit maňásky a nabídla je k prodeji po cvičení. Vše se prodalo obratem a Petra věnovala utržené peníze Klokánku. Úspěch akce ji podpořil, aby to dělala pravidelně. Nyní zakládá vlastní nadační fond Štěpánka, protože charitativních akcí výrazně přibylo. To vše stihla za pouhý rok a čtvrt.

Klára Vítková Rulíková,
Klub dvojčat

Má celkem čtyři děti, z toho dvě jsou dvojčata, která se narodila v roce 1993. Tehdy nebyly o péči o dvojčata žádné informace a nebyl ani internet, proto ji kamarádky posílaly časopisy ze zahraničí, ze kterých čerpala rady i psychickou podporu. Po čase se rozhodla založit Klub dvojčat a vícerčat ČR, který už po pár letech měl 40 poboček. V roce 1999 jí život změnila další mateřská − narodil se syn s těžkou vrozenou vadou. Během pobytu v nemocnici s ním začala psát články a v roce 2002 dokonce vydala knihu. "Myslím, že tradiční rodina má svou hodnotu. Malý odsun kariéry se rodičům vrátí ve šťastných a sebevědomých dětech," ujišťuje.