Uplynul rok od spuštění elektronické evidence tržeb a ministerstvo financí bilancuje. Jak jinak − pro on-line odesílání informací o tržbách do "centrálního mozku" finanční správy má jen chválu. Nepotvrdila se prý slova škarohlídů o zneužití systému, o jeho nestabilitě či o hromadném krachování podnikatelů. S tímto hodnocením by ovšem jen těžko souhlasil nejeden starosta či obyvatel malé obce. Ti naopak potvrzují: po zavedení EET zavírají další desítky malých vesnických krámků a koloniálů.

Aby bylo jasno: EET byla ve většině případů jen poslední kapkou. Když zapátráme v archivech, ukáže se, že o zavírání prodejen na venkově se píše už několik let. O to otřesnější je, že problém autoři legislativy při plánování ani v nejmenším nezohlednili. A že na obchodníky často v důchodovém věku a se směšnými tržbami uvalili pod heslem "když se kácí les, létají třísky" a pod hrozbou brutálních sankcí stejné povinnosti − co se EET týče − jako na giganty ze sítí supermarketů.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.