Rozpočet se po úterním prvním čtení dostal do výborů, kde se nyní projednávají jeho jednotlivé kapitoly. Poslanci už zároveň přicházejí s nápady, kde byl měl stát peníze přidat a kde naopak ušetřit. Například piráti, kteří v prvním čtení rozpočet nepodpořili a zároveň nehlasovali ani pro jeho vrácení k přepracování, chtějí přidat 1,5 miliardy korun vysokým školám. Peníze by měly zamířit hlavně na platy doktorandů. O další zhruba čtyři miliardy hodlají zvýšit rozpočet na sociální služby.

Částku okolo pěti miliard korun by piráti rádi získali z rozpočtu ministerstva vnitra, kde je podle poslance Mikuláše Ferjenčíka příliš mnoho peněz vyčleněno na boj proti terorismu. Ferjenčík si myslí, že by se dalo ušetřit také na investičních pobídkách, které podle něj nemíří na investice s vyšší přidanou hodnotou.

V článku se dále dozvíte

  • Začínají jednání o přesunech peněz mezi jednotlivými kapitolami rozpočtu na příští rok.
  • Největší podporu má zvýšení peněz pro sociální služby, kam by mohly zamířit asi čtyři miliardy navíc.
  • Například piráti hodlají ušetřit třeba v rozpočtu ministerstva vnitra, kde je podle nich příliš peněz na boj proti terorismu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru