S novou vládou může dojít ke změně ve fungování české podpory exportu. Podle Andreje Babiše, který ve středu dostane od prezidenta pověření k sestavení vlády, si hlavně Česká exportní banka (ČEB) a státní pojišťovna EGAP nesou z minulosti tíživé dědictví a musí se změnit. Babiš vedl ještě jako ministr financí střet se sociální demokracií o podobu jejich reformy.

"Je třeba dát do pořádku ČEB a EGAP. Tyhle instituce nefungují a měly by se spojit," řekl Babiš na setkání lídrů českého exportu na Pražském hradě. Babiš si zároveň myslí, že podporu exportu má dostat pod svoji gesci ministerstvo financí.

V článku se dále dozvíte

  • Podporu českého exportu komplikují spory mezi ministerstvy, řekl na setkání lídrů českého exportu na Pražském hradě budoucí premiér Andrej Babiš.
  • Podle něj je nutné změnit fungování České exportní banky a pojišťovny EGAP, které by se prý měly sloučit.
  • Obě instituce mají být podle Babiše pod kontrolou ministerstva financí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru