Největší provozovatel kin v Británii Cineworld Group se dohodl na koupi amerického řetězce kin Regal Cinemas. Vyplývá to z úterního společného prohlášení obou firem. Obchodem za 3,6 miliardy dolarů (77,7 miliardy korun) získá přístup na severoamerický trh a spojením vznikne druhý největší provozovatel kin na světě.

Nový gigant bude působit v deseti zemích a provozovat na 9500 kinosálů v USA a Evropě. Spojením obou společností bude moci lépe čelit rostoucí konkurenci ze strany Netflixu, Applu a dalších digitálních videoték, uvedla agentura Reuters.

Cineworld Group je také druhým největším provozovatelem kin v Evropě. V roce 2014 koupila společnost kina, která v zemích střední a východní Evropy a v Izraeli provozovala firma Cinema City International. V České republice vlastní Cineworld Group síť kin Cinema City celkem se 133 kinosály.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru