Od roku 2018 si zaměstnanci Českých drah, dalších drážních podniků a jejich rodinní příslušníci za režijní jízdenky připlatí několik stovek. Současně však režijky nebudou použitelné na komerčních trasách (v současnosti pouze Praha–Ostrava) nebo na lanové dráze na Ještěd. Ministerstvo dopravy a zástupci odborů v pondělí stvrdili tyto změny podpisem memoranda.

Pro roky 2018 a 2019 budou zaměstnanci platit 1100 korun, jejich rodinní příslušníci 1250 korun a děti a důchodci 600 korun. Končí tak ceny, které byly dohodnuty v roce 2014 na tři roky. Ty činily 1000 korun pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky a 500 pro děti a důchodce. V srpnu přitom navrhovalo ministerstvo dopravy zvýšení ještě výraznější, muselo však po jednáních s odbory slevit.

V článku se dále dozvíte

  • Od roku 2018 budou stát režijní jízdenky o několik stovek více.
  • Současně nebudou použitelné na komerčních trasách nebo na lanovce na Ještěd.
  • Zaměstnanci by však změnu v použitelnosti neměli pocítit, komerční trasy budou hradit jejich zaměstnavatelé formou benefitů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru