Komerční banka (KB) se od pondělního dopoledne potýkala s nedostupností svého internetového a mobilního bankovnictví. Mluvčí banky Pavel Zúbek na dotaz HN řekl, že problém zasáhl jen část klientů. Od čtvrté hodiny pak KB pozastavila internetové bankovnictví všem klientům, aby problémy vyřešila. Zhruba před půl šestou odpoledne Zúbek řekl HN, že odstávka celého systému skončila: "Služby pro klienty už běží a jsou v pořádku," uvedl Zúbek.

Někteří klienti banky si od rána na sociálních sítích banky stěžovali mimo jiné na to, že jim nikdo neposkytl k výpadku žádné informace. Později o výpadku a plánované odstávce banka informovala na Facebooku.

Na webových stránkách KB uvedla informace ze soboty o tom, že o víkendu nasazovala novou verzi internetového bankovnictví. "Vážení klienti, děkujeme vám za trpělivost při nasazování nové verze. Internetové bankovnictví Moje banka je nyní plně dostupné," uvádí se ve zprávě.

Podle mluvčího Zúbka Komerční banka v noci ze soboty na neděli přistoupila k předem plánované aktualizaci svého internetového a mobilního bankovnictví. "Klienty jsme o tom předem informovali," řekl Zúbek. Problémy podle něj nenastaly hned v pondělí ráno, ale až poté, co se do aplikací a internetového bankovnictví přihlásil větší počet klientů. Pondělí je podle zkušeností bank dnem, kdy si své finanční záležitosti vyřizuje větší počet klientů než jakékoliv jiné dny v týdnu. "Nevíme, kolik klientů výpadek postihl, ale nejde o selhání celého našeho IT systému," tvrdí Zúbek.

S výpadkem internetového a mobilního bankovnictví se naposledy letos v říjnu potýkala UniCredit Bank. Její internetové a mobilní služby ale byly nedostupné pro všechny klienty. Lidé se nemohli několik dní přihlásit přes internet ke svému účtu, nebylo možné on-line odesílat platby ani zobrazit dostupný finanční zůstatek. Výpadek nakonec trval několik dní, během nichž mohli lidé podávat platební příkazy pouze na kamenných pobočkách. Šlo o jeden z největších výpadků internetového bankovnictví v Česku.

Nejrychleji rostly mzdy v restauracích a hotelech, pomohla k tomu i EET. Průměrná mzda v Česku překročila 29 tisíc - čtěte ZDE

Odboráři: Peníze, nebo stávka. Vyjednávání o vyšších mzdách se podle odborů týká 1,5 milionu lidí - čtěte ZDE

Škoda postaví v Mladé Boleslavi novou ekologickou lakovnu za více než 5 miliard. Vznikne přes 600 nových pracovních míst - čtěte ZDE

Dobrý rok pro uhlí: Ve střední Evropě může i kvůli ukončení těžby v OKD v budoucnu chybět, Křetínský proto investuje miliardu - čtěte ZDE

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru