V pátek začala být účinná část novely zákona o léčivech, kterou poslanci schválili letos v lednu. Mimo jiné teď budou muset farmaceutické firmy dát distributorům léky, o které si zažádají, na základě jejich tržního podílu. Opatření má působit proti vývozu přípravků pro české pacienty do ciziny a také zajistit dostupnost léků ve všech lékárnách. Podle odborníků ale zákon může naopak dostupnost léčiv v Česku zhoršit.

V článku se dále dozvíte

  • Distributoři chtějí po farmaceutických firmách léky na základě svého tržního podílu. Pokud je firmy nedodají, hrozí jim pokuta až 20 milionů korun.
  • Podle expertů problematická část novely zákona o léčivech ale může zvýšit přeprodej léků do zahraničí.
  • Farmaceutické společnosti jsou zatím k požadavkům distributorů zdrženlivé.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru