Půda se stala pro zemědělce téměř luxusním zbožím. Čeští farmáři nikdy neplatili za kus země více než nyní. Podle nejnovější statistiky společnosti Agro21, která se specializuje na výkup půdy pro zemědělce, meziročně vzrostla cena půdy v Česku o pětinu. Konkurenční firma Farmy.cz ve své nové analýze hlásí 15procentní meziroční zdražení.

V průměru se aktuálně v tuzemsku platí za metr čtvereční mezi 15 a 30 korunami. Nejdražší je orná půda v Olomouckém kraji, naopak nejméně stojí pole na Liberecku a Moravskoslezském kraji.

V článku se dále dozvíte

  • Pro české zemědělce se stává nákup půdy v některých regionech nevýhodným.
  • Podle nejnovější statistiky společnosti Agro21 cena půdy meziročně vzrostla o 19,1 procenta.
  • Aktuálně se v průměru za metr čtvereční v Česku platí mezi 13 a 30 korunami.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru