Členské země kartelu OPEC se společně s Ruskem a některými dalšími státy dohodly ve čtvrtek na prodloužení dohody o snižování produkce ropy, a to až do konce roku 2018. Tedy tak jak se očekávalo. Dosud měla opatření platnost jen do března.

Před vídeňským zasedáním přitom panovala nejistota ohledně toho, jak se k jednáním postaví Rusko. Tamní společnosti (např. Rosněfť) se nechtějí příliš nechávat svazovat limity, protože se obávají, že jim část podílu na trhu seberou američtí těžaři ropy z břidlic. Ruská vláda se navíc částečně bojí toho, že případný další nárůst ceny ropy povede k posílení kurzu rublu, což by poškodilo exportéry z ostatních sektorů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jednání OPEC a Ruska ve Vídni skončila dle očekávání dohodou o prodloužení dohody o snižování těžby ropy.
  • Dosud měla dohoda platnost do března, nově bude platit až do konce roku 2018.
  • Od začátku letošního roku účastníci dohody omezují svou produkci o 1,8 milionu barelů denně.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.