Podíl žen ve vedení stoupl jen mírně. Česko zaostává za průměrem

Ženy jsou v orgánech společností zastoupeny stále jen v malé míře. Jejich množství celosvětově vzrostlo o tři procentní body celkem na 15 %, předsednické funkce ale zastávají z 96 % muži. Ukazuje to páté vydání reportu Ženy ve vedení (Women in the Boardroom), který mapuje situaci v 64 zemích světa včetně České republiky. Ta zůstává s 9% zastoupením žen ve vedení za globálním i evropským průměrem (23 %).

"V České republice neexistuje právní regulace, která by tuto problematiku upravovala, přesto u nás podíl žen ve vedení v posledních letech vzrostl," říká Jan Spáčil, vedoucí partner advokátní kanceláře Deloitte Legal. "Otázkou je, zda je regulace řešením a měla by reálný dopad. Zavedení kvót u nás nemá příliš podporu, návrh směrnice Evropského parlamentu zavádějící 40% podíl žen ve vedení by se u nás týkal jen několika málo společností, a navíc stále není jasné, zda bude schválen," dodává Spáčil.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?