Jednu z největších a nejziskovějších vodárenských firem v Česku, Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK), kompletně ovládnou Španělé. Velká skupina FCC Aqualia, jejímž hlavním akcionářem je i šestý nejbohatší muž světa Mexičan Carlos Slim, vykoupí 49procentní podíl od japonské společnosti Mitsui. Firma to uvedla v prohlášení pro burzu s tím, že za podíl ve vodárnách obsluhujících statisíce obyvatel Ostravy a Slezska zaplatí 92,5 milionu eur, v přepočtu zhruba 2,4 miliardy korun. O obchodu v Česku jako první informoval server Motejlekskocdopole.com.

V článku se dále dozvíte

  • Severomoravské vodovody a kanalizace, které stabilně vydělávají stovky milionů ročně, po čtyřech letech plně ovládne španělská FCC Aqualia.
  • 49procentní podíl Španělům prodala japonská společnost Mitsui, která se chce soustředit na investice v Africe a Jižní Americe.
  • O severomoravské vodárny se podle informací HN zajímal i ČEZ nebo Číňané.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru