Rakouská pojišťovna UNIQA, která působí také na českém trhu, zvýšila v prvních třech čtvrtletích letošního roku hrubý zisk o 21,8 procenta na 181,4 milionu eur (4,6 miliardy korun). Firma zároveň potvrdila celoroční výhled, podle kterého by měl letos hrubý zisk mírně překonat loňskou úroveň.

Konsolidovaný zisk podniku nicméně v období od ledna do září meziročně klesl o 23,1 procenta na 114,4 milionu eur. Firma již dříve upozornila, že na konsolidovaný zisk budou mít negativní vliv mimořádné náklady v objemu 33,1 milionu eur související s úpravou ceny během prodeje italských aktivit.

"Jsme spokojeni se svými výkony v prvních devíti měsících," uvedl šéf podniku Andreas Brandstetter. "Navzdory dalším škodám způsobeným v říjnu bouřemi nadále očekáváme ve finančním roce 2017 mírné meziroční zlepšení zisku před zdaněním a plánujeme další mírné zvýšení dividendy," dodal.

UNIQA patří mezi přední pojišťovací společnosti v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Působí v 18 zemích a má přes 9,6 milionu zákazníků. Na českém trhu patří mezi osm největších pojišťoven.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru