Rakouská pojišťovna UNIQA, která působí také na českém trhu, zvýšila v prvních třech čtvrtletích letošního roku hrubý zisk o 21,8 procenta na 181,4 milionu eur (4,6 miliardy korun). Firma zároveň potvrdila celoroční výhled, podle kterého by měl letos hrubý zisk mírně překonat loňskou úroveň.

Konsolidovaný zisk podniku nicméně v období od ledna do září meziročně klesl o 23,1 procenta na 114,4 milionu eur. Firma již dříve upozornila, že na konsolidovaný zisk budou mít negativní vliv mimořádné náklady v objemu 33,1 milionu eur související s úpravou ceny během prodeje italských aktivit.

"Jsme spokojeni se svými výkony v prvních devíti měsících," uvedl šéf podniku Andreas Brandstetter. "Navzdory dalším škodám způsobeným v říjnu bouřemi nadále očekáváme ve finančním roce 2017 mírné meziroční zlepšení zisku před zdaněním a plánujeme další mírné zvýšení dividendy," dodal.

UNIQA patří mezi přední pojišťovací společnosti v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Působí v 18 zemích a má přes 9,6 milionu zákazníků. Na českém trhu patří mezi osm největších pojišťoven.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru