Šance českých firem na získání financování pro export do Íránu se zvýšily. Státní pojišťovna EGAP uzavřela dohodu s centrální bankou v Íránu o zajišťování státních záruk pro české podnikatele. Potvrdila to mluvčí pojišťovny Hana Hikelová. Dohodu podepsal v Teheránu místopředseda představenstva EGAP Marek Dlouhý.

"Obchodování s Íránem to určitě pomůže," vítá dohodu Otto Daněk z Asociace českých exportérů. Podle něj by vyvážení větších investičních celků nebylo bez podpory EGAP možné. V roce 2016 stoupl český export do Íránu o více než polovinu na 1,5 miliardy korun. České podniky ale zatím nemají u českých bank šanci získat financování.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Státní pojišťovna EGAP se dohodla v Íránu na podpoře projektů českých firem.
  • Zvyšuje to šanci českých firem na úspěch na osmdesátimilionovém íránském trhu.
  • O zajištění u EGAP žádá například česká firma Ostroj, která v Íránu vybuduje důl pro těžbu koksovatelného uhlí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.