Technologický gigant Google se před dvěma lety pustil do světa placení. Jeho služba Android Pay, která umožňuje v obchodech platit pouhým přiložením mobilu k bezkontaktnímu platebnímu terminálu, funguje v 15 státech světa a od úterý také v Česku. Tuzemsko je teprve osmou evropskou zemí, kde Google svou platební aplikaci spustil.

Ze sousedních států Android Pay běží zatím jen v Polsku. "V Česku jsou velmi rozšířené bezkontaktní karty. Lidé tu jsou zvyklí používat moderní technologie, a proto je pro nás tento trh atraktivní," říká globální šéf platebních produktů Googlu Pali Bhat, který dodává, že v řádu několika týdnů bude Android Pay spuštěn rovněž na Slovensku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V úterý Google v Česku spustil svou službu Android Pay, která umožňuje platit mobilem. Svým klientům ji začaly nabízet banky Moneta, mBank a J&T Banka, k nimž se ještě koncem roku přidá Komerční banka.
  • Česko je teprve osmou evropskou zemí, kde Android Pay funguje. Tuzemsko je prý pro Google atraktivní, protože tu spousta lidí využívá bezkontaktní placení kartou, které funguje podobně jako platby mobilem.
  • "Používání Android Pay je mnohem rychlejší než hledání peněženky nebo karty v kapse. Většina z nás mobil nepustí z ruky. Při placení je proto mnohem rychlejší ho jen přiložit k terminálu," říká v rozhovoru pro HN globální šéf platebních produktů Googlu Pali Bhat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.