Zakladatel společnosti Socialbakers Jan Řežáb po více než roce končí v čínském výrobci dětských potřeb Goodbaby. Své místo člena představenstva a výkonného ředitele pro digitální technologie přenechá kolegovi a spoluzakladateli Socialbakers Martinu Homolkovi. Uvedl to v neděli server E15.

Na svém facebookovém profilu Řežáb napsal, že jeho úkol v Goodbaby je hotov. Ve firmě měl na starosti digitální strategii nebo práci s velkými daty. O budoucnosti bude mít podle vlastních slov jasno až později.

 

Goodbaby vlastní mimo jiné značky, jako je Evenflo nebo GB, zaměstnává 12.000 lidí a provozuje osm vývojových center. Sídlo má firma v Číně a její akce se obchodují na hongkongské burze.

Řežáb je zakladatel a předseda představenstva společnosti Socialbakers, která je jednou z největších firem zabývajících se analýzou úspěšnosti podniků na sociálních sítích a v současnosti má přes 2500 klientů. Socialbakers mají přes 300 zaměstnanců v 13 kancelářích po celém světě. Řežáb se loni dostal do výběru s názvem "30 pod 30", který každý rok sestavuje americký časopis Forbes.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru