Air Bank vykázala za tři čtvrtletí 2017 čistý zisk 285 milionů korun, což je meziroční růst o 31 procent. Banka získala nové klienty i navyšovala objem rozpůjčovaných peněz, který meziročně vzrostl o více než čtvrtinu. 

"Jsme atraktivní pro nové klienty, roste zájem o naše úvěry a zvyšuje se i poptávka po doplňkových službách, jako je třeba cestovní pojištění. To vše přispívá k rostoucímu ziskovému hospodaření banky," komentoval výsledky generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Služby Air Bank ke konci září využívalo přes 578 000 klientů, jejich počet tak meziročně vzrostl o 17 procent. Celkový objem úvěrů v portfoliu se zvýšil o 27 procent na 38,2 miliardy korun.

Banka nadále investuje do výstavby vlastní bankomatové sítě. Na konci září měla celkem 262 bankomatů, o 145 bankomatů více než před rokem. Celkový počet poboček se rozrostl na 35.

Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů se zvýšil o 14 procent na 86,3 miliardy korun. Celková bilanční suma banky vzrostla ke konci září meziročně o 13 procent na 94,6 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 16 procent na 6,2 miliardy korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru