Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za tři čtvrtletí čistý zisk 217 milionů eur (5,5 miliardy korun), což je meziroční růst o 18,5 procenta. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek na webu zveřejnila mateřská společnost banky.

Objem poskytnutých úvěrů banky koncem září stoupl meziročně o 6,6 procenta na 390 miliard Kč. Objem vkladů vzrostl o 8,3 procenta na 370 miliard korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně stouply o 2,5 procenta na 2,7 miliardy Kč, čisté úrokové výnosy o 8,9 procenta na 7,8 miliardy korun.

Konkurenční Komerční bance vzrostl za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 5,5 procenta na 11,2 miliardy korun. České spořitelně čistý zisk klesl o 1,8 procenta na 11,7 miliardy korun, Monetě se snížil o 2,1 procenta na 3,1 miliardy korun.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank má v Česku a na Slovensku téměř 700 000 klientů.

Mateřská banka UniCredit prudce zvýšila čtvrtletní zisk díky prodeji svého investičního fondu Pioneer. UniCredit ve třetím čtvrtletí vydělala 2,82 miliardy eur ve srovnání se ziskem 447 milionů eur před rokem. UniCredit je největší a zároveň jedinou italskou bankou, která byla označena za globálně systémově důležitou. Banka letos navýšila kapitál prodejem nových akcií v objemu 13 miliard eur.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru