Washington rozhodně není tak malé město, aby se tam všichni znali. A Norman Eisen, bývalý americký velvyslanec v České republice, zase není tvář z titulních stránek amerických novin. Přesto se během hodinového rozhovoru na zahrádce řeckého bistra na Dupont Circle u našeho stolu zastaví pár náhodných kolemjdoucích. "Díky, rád se na vás dívám, dobrá práce," říká jeden z nich, když si s Eisenem potřese rukou.

"Pravidelně jsem teď na CNN," vysvětluje Norman Eisen. Než přišel v lednu 2011 do Prahy, dohlížel v tehdejším Bílém domě prezidenta Baracka Obamy jako "etický car" na to, aby se státní úředníci nedostávali, například kvůli svým předchozím aktivitám v soukromé sféře, do konfliktu zájmů. Což za současného prezidenta Donalda Trumpa, jehož působení v úřadě by šlo popsat sloganem "podniká celá rodina", zní jako černý humor.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.