Ceny skipasů ve 25 největších lyžařských areálech stoupnou v zimě v průměru zhruba o dvě procenta. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek uvedla Asociace horských středisek. Ve 25 střediscích, která tvoří většinu trhu, bude průměrná cena jednodenního skipasu v hlavní sezoně 580 korun pro dospělého a 410 korun pro dítě. Meziročně je to navýšení zhruba o deset korun.

Lyžařské areály investovaly před letošní zimou přes 700 milionů korun, o 200 milionů více než o rok dříve. Mezi nejvýznamnější investice patří pět nových lanovek, mimo jiné ve Špindlerově Mlýně, SkiResortu Černá hora – Pec či v Deštném.

Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn vyrostla čtyřsedačková lanovka v úseku Horní Mísečky – Medvědín. Sjezdová trať na Horních Mísečkách se prodloužila a rozšířila. Celkem investice dosáhla 130 milionů korun.

V krkonošském Černém dole byla vyměněna třísedačková lanovka za delší čtyřsedačkovou, prodloužení se dočkaly i přilehlé sjezdovky. V Peci pod Sněžkou bude nová sjezdovka do Javořího Dolu v délce 600 metrů. Celkem SkiResort Černá hora – Pec investoval 100 milionů korun.

Areál na Lipně investoval 45 milionů korun, hlavně do zvýšení bezpečnosti na sjezdovkách, nového zasněžování, strojního vybavení a do Fun parku a Snow parku. V Deštném přibyla lanovka v areálu Marta II. Na Klínovci je 15 nových sněhových děl.

Řada areálů modernizovala také související infrastrukturu, například rozšiřovala parkoviště a renovovala restaurace u sjezdovek.

Ačkoliv bylo počasí v letošním květnu a červnu více deštivé, většina středisek zaznamenala v letní sezoně nárůst počtu klientů – v průměru zhruba o pět procent. Podle ředitele Asociace horských středisek ČR Libora Knota je jedním z důvodů vylepšování podmínek pro trávení volného času. "Ať už jde o unikátní projekty, jako například Království lesa na Lipně nebo Stezku korunami stromů v Janských Lázních. Kromě toho se stále rozvíjí a přibývají nové tratě pro kola, terénní koloběžky a tříkolky a zvyšuje se nabídka půjčoven kol včetně těch elektrických," dodal Knot.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru