Společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou populární sociální síť, má za sebou z hlediska hospodaření další vydařené čtvrtletí. Tržby i čistý zisk opět meziročně prudce vzrostly a zároveň předčily očekávání analytiků. Firmě se také daří nadále zvyšovat počty uživatelů jejích služeb, ke kterým kromě Facebooku patří také Instagram, Messenger a WhatsApp.

Tržby dosáhly ve třetím čtvrtletí 10,33 miliardy dolarů v porovnání se 7,01 miliardy ve stejném období loňského roku. To znamená meziroční nárůst o 47 procent. Ještě více se zvedl čistý zisk. Ten činil 4,71 miliardy dolarů a byl o 79 procent vyšší než loni. Čistý zisk na jednu akcii pak byl 1,59 dolaru oproti 90 centům před rokem.

"Kromě dominantního postavení ve svém oboru je důvodem velmi dobrých čísel mimo jiné i relativně slabý kurz amerického dolaru, který zvyšuje příjmy a zisky z mimoamerických aktivit technologických gigantů s globálním působením," řekl k výsledkům analytik společnosti BH Securities Martin Vlček.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?