Společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou populární sociální síť, má za sebou z hlediska hospodaření další vydařené čtvrtletí. Tržby i čistý zisk opět meziročně prudce vzrostly a zároveň předčily očekávání analytiků. Firmě se také daří nadále zvyšovat počty uživatelů jejích služeb, ke kterým kromě Facebooku patří také Instagram, Messenger a WhatsApp.

Tržby dosáhly ve třetím čtvrtletí 10,33 miliardy dolarů v porovnání se 7,01 miliardy ve stejném období loňského roku. To znamená meziroční nárůst o 47 procent. Ještě více se zvedl čistý zisk. Ten činil 4,71 miliardy dolarů a byl o 79 procent vyšší než loni. Čistý zisk na jednu akcii pak byl 1,59 dolaru oproti 90 centům před rokem.

"Kromě dominantního postavení ve svém oboru je důvodem velmi dobrých čísel mimo jiné i relativně slabý kurz amerického dolaru, který zvyšuje příjmy a zisky z mimoamerických aktivit technologických gigantů s globálním působením," řekl k výsledkům analytik společnosti BH Securities Martin Vlček.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.