Developerská společnost UBM Bohemia Development bude zhruba po deseti letech opět stavět na pražském Smíchově. V roce 2007 tam dokončila komplex Anděl City, který se nachází v těsném sousedství obchodního centra Nový Smíchov a jehož součástí jsou obchody, kanceláře, kino, hotel a byty. Nyní se ve spolupráci s developerskou společností Crestyl chystá postavit 160 bytů nedaleko parku Sacré Coeur.

"Lokalitu pražského Smíchova dokonale známe, je domovem jednoho z našich největších projektů vůbec – komplexu Anděl City. Další rozvoj této lokality je tak pro nás přirozeným procesem," říká ředitel UBM Bohemia Development Jan Zemánek.

Výstavbu projektu s názvem Grafická plánují společnosti zahájit na jaře příštího roku. Investovat do ní chtějí zhruba 1,2 miliardy korun. Obě firmy mají v projektu přesně poloviční podíl, spolupráce se týká pouze této stavby. "Celý projekt detailně představíme začátkem příštího roku," říká ředitel skupiny Crestyl Omar Koleilat.

Developeři chtějí v rámci svého projektu zájemcům nabídnout luxusní byty. Součástí rezidence budou podzemní garáže vybavené i nabíječkami pro elektromobily. V následujících týdnech na místě odstartují přípravné práce. Dokončení projektu je naplánováno na přelom let 2019 a 2020.

Pro UBM Bohemia Development a Crestyl nepůjde o první spolupráci. Tu si již firmy vyzkoušely na rozsáhlém developerském projektu Dock, který Crestyl postupně buduje v pražské Libni. UBM se tam podílela na výstavbě vůbec první kancelářské budovy s názvem Dock in One, která vznikla v roce 2013 jako společná investice obou firem. V první polovině letošního roku skupina Crestyl odkoupila poloviční podíl od UBM. Obě firmy na místě mají své kanceláře.

Crestyl působí na českém realitním trhu dvacet let a patří mezi přední tuzemské developery, kteří se zaměřují na komerční i rezidenční výstavbu. V současné době se věnuje rozvoji patnácti lokalit na různých místech republiky. Jejich investiční hodnota přesahuje částku 1,2 miliardy eur (v přepočtu zhruba 30,77 miliardy korun). Patří k nim i největší projekty přestavby v centru Prahy s názvem Savarin, který vzniká mezi Václavským náměstím a ulicemi Na Příkopě, Jindřišská a Panská. Dalším velkým projektem je již zmíněná čtvrť Dock v Libni.

UBM Bohemia Development je součástí mezinárodní skupiny UBM Development AG, která na českém trhu působí od roku 1993. Mezi její nejvýznamnější projekty patří kromě komplexu Anděl City například také Rezidence Zvonařka v Praze 2 či Apartmány Medvědín. Aktuálně firma připravuje další novinky na poli rezidenčního i rekreačního bydlení.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru