Pojišťovny začínají sčítat první škody po vichřici Herwart která v neděli zachvátila Česko. Na odhady celkových škod je podle nich brzy, ale některé z nich situaci vnímají podobně jako po orkánu Kyrill před deseti lety. Šlo o dosud největší kalamitu způsobenou větrem a pojišťovny jen za poničený majetek klientům vyplatily 2,2 miliardy korun.

Podle pojišťoven je odhad celkových škod nyní obtížný. "Klienti se teprve rozkoukávají a počet nahlášených škod bude přibývat," říká říká Ivana Buriánková, mluvčí České pojišťovny. Mnozí lidé pojišťovnám škodu ani nahlásit nemohli kvůli výpadku elektřiny nebo se v neděli nedovolali na klientské linky.

V článku se dále dozvíte

  • Podle pojišťoven je odhad škod po vichřici obtížný.
  • Mnozí lidé pojišťovnám škodu ani nahlásit nemohli kvůli výpadku elektřiny.
  • Železničáři obnovili provoz na většině tratí. Zákazníci Českých drah mají nárok na odškodnění i přes to, že za zpoždění může počasí. RegioJet vrátí některým zákazníkům i plné jízdné.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru