Dva průzkumné vrty v oblasti Tisová na Sokolovsku zatím potvrzují, že v bývalém měděném dole v oblasti Krušných hor jsou potenciální ložiska kobaltu, jednoho z dalších kovů, který se používá pro výrobu baterií do elektromobilů. Do průzkumných sond v Tisové, které jdou do hloubky až několika set metrů, investuje australská firma Auroch Minerals.

"Výsledky jsou povzbuzující a naznačují, že průzkum je perspektivní," řekl pro web Proactiveinvestors Kiran Morzaria, generální ředitel společnosti Cadence Minerals, která investuje do těžby v různých částech světa se zaměřením na suroviny potřebné k výrobě lithium-iontových baterií. Firma má menšinový podíl i v Auroch Minerals.

Čtyři vrty na podzim

Licenci na průzkum má od ministerstva životního prostředí společnost Golden Pet. Její jednatelka Olga Bubníková již HN dříve potvrdila, že geologická firma během podzimu provede v Tisové celkem čtyři průzkumné vrty, do nichž investuje kolem 15 milionů korun. Auroch Minerals má na licenci na průzkum od Golden Pet opci a zajišťuje průzkumu financování.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru