Prima, druhá největší komerční televize v Česku, zvyšuje na příští rok ceny reklamního prostoru na svých kanálech v průměru o deset procent. Reaguje tím na rostoucí poptávku zadavatelů reklamy - prodejců spotřebního zboží, potravin nebo internetových obchodů, kterým se daří v době silného hospodářského růstu.

Navýšení oznámil ve středu na setkání s novináři Ladislav Dianiška, obchodní ředitel Media Clubu, divize, která pro skupinu prodává reklamu. Prima bude také více uplatňovat některé příplatky, například když si zákazník vyžádá konkrétní pozici v reklamním bloku či pokud se propojí s dalším klientem ve spotu a podobně.

"Nedá se říci, že by stávající inzerenti výrazně navyšovali svoje investice do reklamy, ale nacházejí se noví inzerenti. Nedá se ani říci, že to jsou hlavně zahraniční inzerenti nebo čeští - je to podle mne spíš taková směs," řekl Dianiška. Ředitel Media Clubu také řekl, že částí nových inzerentů jsou například internetové obchody, které v minulosti spíš začínaly s on-line a rádiovou reklamou.

Za letošní rok bude mít podle manažerů Primy skupina asi sedmiprocentní nárůst prodaných ratingových bodů sledovanosti, takzvaných GRPs.

V článku se dále dozvíte

  • Druhá největší komerční televize říká, že má vyprodaný reklamní čas a že může zvýšit ceny.
  • Po odchodu švédských akcionářů chce Prima plně využít spojení se skupinou rádií hlavního vlastníka Ivana Zacha.
  • Prima od konce listopadu také spouští svůj druhý časopis - Prima Zoom.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru