Digitální inovace v sektoru finančních a bankovních služeb, pro které se v angličtině vžil název "fintech", jsou v současnosti jednou z nejrychleji rostoucích technologických oblastí.

Podle databáze Statista.com se například globální roční investice do těchto inovací v bankách a pojišťovnách do roku 2020 téměř zdvojnásobí na 46 miliard dolarů.

Čtvrtý ročník konference Fintech (r)evoluce o bezhotovostní společnosti a inovacích ve finančním byznysu, pořádané mediálním domem Economia a Hospodářskými novinami, se zaměřil na výzvy a příležitosti inovací. Řečníci, mezi kterými jsou například člen bankovní rady ČNB Mojmír Hampl, ředitel MasterCard Europe pro Česko, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš nebo zástupci firem z oblasti fintech, si kladli otázku, zda jsou nová technologická řešení pro oblast financí hrozbou, nebo spíše příležitostí.

Diskuse se také zaměřila na problémy regulace v digitální době a na fenomény, jako jsou crowdfunding, kryptoměny a nové pohledy na platební systémy.

Nejzajímavější výroky z diskusních panelů jsme vám přinesli v on-line reportáži, o tématu si budete moci podrobněji přečíst také ve čtvrtečních Hospodářských novinách.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru