Jedna z největších makléřských firem na českém trhu Kapitol má od úterka nového šéfa. Předsedou jeho představenstva se stal Michal Pobuda.

Kapitol je dceřinou společností Kooperativy a patří do skupiny Vienna Insurance Group. O personální změně a odchodu dosavadního předsedy představenstva Jiřího Klabana informoval HN mluvčí Kooperativy Milan Káňa.

Pobuda před příchodem do Kapitolu pracoval pro poradenskou společnost KPMG jako šéf týmu zaměřeného na zákaznickou zkušenost.

"Jsem přesvědčen, že Kapitol bude nadále úspěšně rozvíjet svoji činnost jako jedna z největších finančněporadenských firem v České republice, nicméně se musí vyrovnat s očekávanými legislativními změnami a složitou situací na trhu, zejména posílením činností v oblasti back office,“ uvedl k personální změně v čele Kapitolu Jiří Sýkora, člen představenstva pojišťovny Kooperativa zodpovědný za oblast obchodu.

Představenstvo dále tvoří obchodní ředitel Kapitolu Jan Diviš a provozní ředitel Kapitolu Radek Milion.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru