Finanční technologie se projevují i v oblastech, kde by to běžný bankovní klient úplně nečekal. Jednou z kuriozit je fungování virtuálních měn v takzvaných multiplayer počítačových hrách, kde se spolu on-line utkávají různí hráči. Virtuální platidlo hráči tradičně získávají za výkony ve hře a následně je utrácejí například za kvalitnější výbavu pro herní postavu. Ve skupinových hrách však mohou hráči virtuální měnu používat jako prostředek směny, i když jen v omezeném prostředí hry nebo na ní navázané "aukční síni". I přes svou virtuální podstatu tak fungují ekonomické systémy počítačových her prakticky stejně jako ty reálné.

Virtuální měny mohou podléhat inflaci a cenu předmětů zase určuje střet poptávky s nabídkou. Na trzích počítačových her se spekuluje podobně jako na jiných burzách a vznikají i finanční bubliny. U jejich zrodu často stojí i zprávy z reálného prostředí, například když vývojářské studio oznámí pokračování nebo aktualizaci hry. Měna se pak zpravidla krátce před expanzí zhodnotí a následně je rapidně znehodnocena.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.