Equa bank za tři čtvrtletí hospodařila s čistým ziskem 182 milionů korun, což je meziroční růst o 125 procent. Za zvýšením stojí hlavně vyšší objem poskytnutých úvěrů. Banka o tom informovala v úterý. Zisk očekává Equa bank i za celý letošní rok.

Počet klientů banky vzrostl do konce září meziročně o 27 procent na 294 tisíc. Bilanční suma stoupla o osm procent na 47,9 miliardy korun, celkový objem úvěrů o 16 procent na 36,2 miliardy korun a objem vkladů o šest procent na 42,6 miliardy korun.

"Za nárůstem zisku stojí především velký zájem klientů o spotřebitelské půjčky a kontokorenty, v meziročním srovnání vzrostl objem nově poskytnutých osobních půjček o 33 procent. Významně se do hospodaření také promítají výnosy z pojištění a neustále se zvyšující využívání platebních karet. Dlouhodobě se daří držet pod kontrolou provozní náklady," uvedl generální ředitel Equa bank Petr Řehák.

Equa bank patří mezi menší banky, které začaly na českém trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited. Ta je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Z konkurenčních bank výsledky za tři čtvrtletí zveřejnila zatím pouze Sberbank CZ. Zisk jí stoupl o 218 procent na 290 milionů korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru