Přihazovat v aukci digitální měnou bitcoin je poprvé možné v Turíně. Obchodníkům s desénovým uměním to umožňuje aukční dům Sant Agostino. Informoval o tom italský deník La Stampa. Bitcoin bude alternativní měnou k euru, se kterým aukční síň běžně obchoduje. Platby v elektronické měně se firmě prý vyplatí díky nízkým poplatkům a rychlosti finančních operací.

"Velkou výhodou je, že v případě bitcoinu je možné transakci evidovat v podstatě hned. To znamená, že ten, kdo dílo vydraží, ho buď hned zaplatí, nebo může být vyřazen a dílo se může okamžitě dražit znovu," říká Michal Černý, pedagog technologií ve vzdělávání na brněnské Masarykově univerzitě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Obchodníci s uměním a další zájemci mohou v turínské aukční síni přihazovat v dražbě bitcoiny.
  • Výhodou využívání digitální měny na aukcích je rychlost platby a poplatky, které jsou vůči ceně draženého díla zanedbatelné.
  • Nevýhodou je nestálost hodnoty digitální měny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.