Generální ředitel americké investiční banky Goldman Sachs Lloyd Blankfein ve čtvrtek naznačil, že hlavním centrem evropských aktivit jeho podniku se v důsledku připravovaného odchodu Británie z Evropské unie stane místo Londýna německý Frankfurt nad Mohanem. Informuje o tom server BBC.

"Právě jsem odjel z Frankfurtu. Skvělá setkání, skvělé počasí, opravdu jsem si to užil. To je dobře, protože tam budu trávit mnohem víc času. #Brexit," napsal Blankfein na svém twitterovém účtu.

V Británii se v současnosti nachází většina evropských aktivit Goldman Sachs. Banka v Londýně zaměstnává asi šest tisíc lidí.

Finanční ústavy působící v Londýně se však obávají, že takzvaný brexit by mohl omezit jejich přístup k jednotnému evropskému trhu.

Předpokládá se, že právě Frankfurt bude nejvíce těžit z přesunu bank z Británie do jiných členských zemí Evropské unie. Na plánech pro rozšíření aktivit ve Frankfurtu už pracují například společnosti JPMorgan, Citigroup a Morgan Stanley.

Britská premiérka Theresa Mayová na dotaz ohledně Blankfeinova tweetu uvedla, že nebude komentovat každé jednotlivé prohlášení. "Ale aby bylo jasno, Londýn je a zůstane vedoucím světovým finančním centrem," citovala ji agentura Reuters.

Goldman Sachs už dříve uvedl, že se dohodl na pronájmu kancelářských prostor v nové budově ve Frankfurtu, díky čemuž získá místo až pro 1000 zaměstnanců.

Nyní má banka ve Frankfurtu zhruba 200 zaměstnanců.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru