Na slavnostním galavečeru v prostoru Továrna v pražských Holešovicích si ve středu převzali ceny zástupci firem, které zvítězily v soutěži TOP Odpovědná firma roku 2017. Už 14. ročník ocenění pořádá nezávislá platforma pro odpovědné podnikání Byznys pro společnost. TOP Odpovědnou velkou firmou roku se stala poradenská společnost Accenture a v malých firmách opět bodovalo družstvo ZOD Brniště. Ocenění vyzdvihuje nejzajímavější aktivity na poli trvale udržitelného a odpovědného podnikání.

V kategorii Společensky prospěšný projekt byla oceněna Skupina Veolia, Lídrem v životním prostředí se stala Skanska, titulem Nejangažovanější zaměstnanci se pyšní společnost KPMG Česká republika. Cenu veřejnosti převzala strojírenská firma SHM. Kompletní výsledky najdete zde.

TOP Odpovědná firma je na českém trhu ojedinělý nezávislý systém ratingu, který hodnotí a oceňuje strategické aktivity v oblasti firemní udržitelnosti. Tedy společností, které se dlouhodobě a strategicky věnují rozvoji společnosti, snižování dopadu na životní prostředí a přinášejí inovativní řešení. Rozhodující je komplexnost projektů, přínos pro společnost a inovativnost; velikost firmy nebo výše investice v tomto ohledu nehraje roli.

 

 

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru