Vše stále více napovídá tomu, že Česká národní banka přistoupí na nejbližším (měnověpolitickém) zasedání bankovní rady ke zvýšení úrokových sazeb, letos již ke druhému. Naposledy tuto možnost připustil člen vedení Oldřich Dědek. "Ohledně toho, jestli bankovní rada rozhodne na příštím zasedání o změně úrokových sazeb, tak asi ta pravděpodobnost je spíše vyšší, ale nemohu to predikovat," řekl ve středu reportérovi agentury Reuters. To, jak on sám bude 2. listopadu hlasovat, však neprozradil. Při zářijovém zasedání neprošlo zvýšení sazeb o jeden hlas, hlasování sedmi členů bankovní rady ale skončilo těsně (3 : 4) v neprospěch tohoto kroku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru