Výsledek tuzemských voleb do Poslanecké sněmovny, které se konají tento pátek a sobotu, a následná jednání o sestavení vládní koalice by mohly podle některých - hlavně zahraničních - analytiků alespoň krátkodobě zahýbat kurzem české měny či přinejmenším zpomalit její zpevňování.

Jednou z příčin je nejistota ohledně budoucí role favorita na post premiéra předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který nyní čelí trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Většina ostatních stran tak Babiše ve vládě nechce. To, zda svůj postoj dodrží, ale ukážou až povolební jednání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Někteří zahraniční analytici se domnívají, že koruna může krátkodobě oslabit kvůli povolební politické nejistotě.
  • Naopak tuzemští analytici nečekají změnu ani po volbách. Podle nich koruna na českou politiku příliš nereaguje.
  • Nicméně výrazný zisk komunistů a okamurovců by s českou měnou už zahýbat mohl.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.