Realitní společnost CPI Property Group, za kterou stojí podnikatel Radovan Vítek, umořila část ze svých starších bankovních úvěrů a obligací. Použila k tomu peníze z výhodně úročených dluhopisů, které v září prodala velkým investorům v Londýně.

CPI splatila takzvané seniorní úvěry od bank v celkovém objemu 250 milionů eur (6,43 miliardy korun) a za dalších 55 milionů eur vykoupila zpět dříve vydané dluhopisy. Jedná se o něco více než desetinu celkových dluhů ve výši 2,84 miliardy eur, které společnost vykazovala ke konci června. K operaci, které se odborně říká refinancování dluhů, CPI využila zhruba polovinu peněz získaných úpisem sedmiletých dluhopisů ve výši 600 milionů eur s úrokem 2,125 procenta.

V článku se dále dozvíte

  • CPI zlevnila zhruba desetinu ze svých celkových dluhů ve výši 74 miliard korun.
  • Pro refinancování firma využila polovinu výhodně získaných peněz z prodeje eurobondů ve výši 600 milionů eur.
  • CPI hodlá dále využívat úvěry získané na mezinárodních kapitálových trzích jako třetí zdroj financování vedle bankovních úvěrů a tuzemských obligací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.