Realitní společnost CPI Property Group, za kterou stojí podnikatel Radovan Vítek, umořila část ze svých starších bankovních úvěrů a obligací. Použila k tomu peníze z výhodně úročených dluhopisů, které v září prodala velkým investorům v Londýně.

CPI splatila takzvané seniorní úvěry od bank v celkovém objemu 250 milionů eur (6,43 miliardy korun) a za dalších 55 milionů eur vykoupila zpět dříve vydané dluhopisy. Jedná se o něco více než desetinu celkových dluhů ve výši 2,84 miliardy eur, které společnost vykazovala ke konci června. K operaci, které se odborně říká refinancování dluhů, CPI využila zhruba polovinu peněz získaných úpisem sedmiletých dluhopisů ve výši 600 milionů eur s úrokem 2,125 procenta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru