Akcie v USA pokračují v lámání rekordů. Dow Jonesův index, který zahrnuje třicet předních amerických podniků, dnes poprvé překonal hranici 23 000 bodů. Index vystoupil až na 23 002,20 bodu. Poté však o část zisků přišel.

Za růstem indexu stojí především největší americká zdravotní pojišťovna UnitedHealth a farmaceutická společnost Johnson & Johnson, jejichž hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí předčily očekávání analytiků. Obě firmy navíc zlepšily celoroční výhled.

Širší akciový trh se nicméně dostal pod tlak kvůli poklesu akcií průmyslových, finančních a technologických podniků. Krátce před 18:00 SELČ vykazoval Dow Jonesův index nárůst zhruba o 0,1 procenta na 22 975 bodů. Širší index Standard & Poor's 500 a index technologického trhu Nasdaq naopak zhruba 0,1 procenta ztrácely. S&P 500 se pohyboval kolem 2556 bodů a Nasdaq kolem 6620 bodů.

Dolů zamířily například akcie výrobce letadel Boeing. Reagovaly tak na zprávu, že evropský konkurent Airbus získal kontrolní podíl v programu výroby letounů CSeries kanadského výrobce Bombardier. Oslabovaly rovněž akcie banky Goldman Sachs, ačkolv její čtvrtletní zisk překonal odhady analytiků.

Velcí zemědělci se radují, podle Evropské komise mohou státy přistoupit k předkupnímu právu. O to dlouho usilují - čtěte ZDE

Goldman Sachs klesl zisk o tři procenta, přesto se bance dařilo lépe, než se čekalo - čtěte ZDE

Jedna z největších sítí zdravotnických zařízení EUC koupila polikliniku v Ostravě. Město je významnější než Brno, říká mluvčí - čtěte ZDE

Česko zná nejlepší ekologické projekty. Uspěl pasivní dům s mokřadní střechou i vesnice, která odměňuje obyvatele za třídění - čtěte ZDE

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru