Po letech růstu přichází obrat. Prodeje aut v Evropě v září meziročně klesly o dvě procenta na 1,47 milionu vozů, vyplývá z úterních dat zveřejněných Evropským sdružením výrobců automobilů (ACEA). Výrobci ale uklidňují, že je třeba brát v potaz, že před rokem byl zájem o nové vozy takový, že laťka byla nastavena příliš vysoko. Největší propad zaznamenaly automobilky Ford a PSA.

Prodej vozů značky PSA se snížil o více než pět procent, meziroční pokles zaznamenaly její značky Peugeot, DS a Opel/Vauxhall. Automobilka PSA, která Opel převzala letos, začala oznamovat údaje o nových registracích vozů německé automobilky v srpnu. Prodej vozů značky Ford klesl o 13 procent na 93 288 vozů.

Největší problém mají ale výrobci prémiových aut. Meziročně prodali v září méně vozů Audi, BMW, Mercedes, Lexus, Volvo i Jaguar.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V září se dařilo jen levnějším značkám automobilů, ty dražší a luxusnější měly problém.
  • Pokles prodejů zaznamenal německý a britský trh, dva důležité pro české výrobce vozidel.
  • Škoda Auto přesto po celý rok patří mezi nejrychleji rostoucí značky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.