Top chart

 • Vojtěch Benda, který spolu s dalšími šesti členy bankovní rady ČNB rozhoduje o ceně peněz, si myslí, že je současná hlavní úroková sazba na úrovni čtvrt procenta příliš nízká, a proto si umí představit, že na Vánoce by mohla být až na jednom procentu. Doba levných hypoték se tak chýlí ke konci.

  V článku se dále dozvíte

  • Na Vánoce na jednom procentu? Centrální bankéř Vojtěch Benda v rozhovoru vysvětluje, proč je éra levných korun u konce a hlavní úroková sazba by do konce roku měla vzrůst až na čtyřnásobek.
  • Šéfové koncernů obvykle neradi ze svých království vyčleňují celá oddělení, divize či dceřiné společnosti do samostatných firem. Investoři do akcií některých těchto odštěpených závodů si ale naopak mnou ruce.
  • Česká vláda by měla pomoct tuzemskému kapitálovému trhu a pustit na burzu většinu ze státních firem, včetně Letiště Praha, Budvaru či provozovatelů ropovodů ČEPS a Mero.

  Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

  Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

  Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

  Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

  Platba kartou

  Online platba

  Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.