Klienti největší české banky ČSOB a její Poštovní spořitelny letos na dovolených od července do srpna utratili o pětinu více peněz než loni, v průměru 10 100 korun.

Její čísla potvrzují, že více roste popularita přímo platby kartou než hotovými penězi, které si předtím lidé vybrali v zahraničí z bankomatu. I tak je z dat vidět, že Češi více utrácejí. Bankomatové výběry klientů této skupiny v cizině meziročně vzrostly o čtvrtinu, u plateb kartou to bylo o 60 procent. Platební kartu využili její klienti v průměru na zahraniční dovolené šestkrát.

V článku se dále dozvíte

  • Od července do srpna utratili Češi na dovolených o pětinu více peněz než loni.
  • Stále více roste popularita platby kartou.
  • Nejvíce podle čísel ČSOB Češi vytahovali karty při placení v italských obchodech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru