Sociální demokracie se rozhodla hrát vabank. Milan Chovanec dal povel do sněmovny k vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání dva měsíce před volbami! Všici kradnů, ale
chtějí Andreje?

Tak zní jeden z nepravdivých titulků známého fake news serveru Aeronet.

Ministr vnitra Chovanec k něčemu takovému pravomoc nemá, a navíc dezinformační web ani neuvádí, kde takové informace získal.

Podobné informace a hrubě zavádějící titulky a zprávy se šíří internetem hlavně pomocí sociálních sítí jako Facebook nebo Twitter. Mezi Čechy je povědomí o nebezpečí dezinformací překvapivě velké. Vyplývá to z šetření antivirové společnosti Avast, které proběhlo v létě tohoto roku a zúčastnilo se jej 2800 lidí. Téměř 90 % lidí, kteří se šetření účastnili, se s podobnými dezinformacemi setkalo a 86 % dotázaných věří, že mohou ovlivnit voliče a následně tak i volby.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.