Čtvrté největší tuzemské bance UniCredit Bank se stále nepodařilo odstranit jeden z největších výpadků v historii českého on-line bankovnictví. Část jejích klientů se už třetím dnem nemůže přihlásit ke svému účtu přes internet, mobilní aplikace je mimo provoz zcela. Zákazníci tak nevidí příchozí platby, nemohou kontrolovat zůstatky na účtu ani zadávat platební příkazy.

"Příčinou výpadku jsou technické problémy, které stále řešíme. Situace se ale zlepšuje," uvedl mluvčí banky Petr Plocek. Trvalé příkazy, inkasa a splátky úvěrů se podle Plocka řádně zaúčtují. Lidé, kteří potřebují za svých účtů odeslat peníze, mají podle mluvčího banky nyní zdarma využít kamenných poboček. Banka ve středu na tuto možnost upozornila klienty také SMS zprávou, ve které se zároveň za nedostupnost služeb omluvila. Zjistit zůstatek na účtu a další důležité informace ale není podle některých klientů možné ani na pobočkách.

Termín, do něhož by měly být služby opět stoprocentně dostupné a spolehlivé zatím banka neoznámila. Zároveň ještě neuvedla, zda bude klienty za způsobené potíže nějak odškodňovat.

V článku se dále dozvíte

  • UniCredit Bank nezvládla modernizaci svých vnitřních systémů. Po plánované víkendové odstávce se jí stále nepodařilo zcela zprovoznit digitální služby.
  • Někteří klienti tak i nadále nemohou přes internet odesílat platby nebo zobrazit důležité informace o účtech či kartách.
  • Banka označila za důvod rozsáhlého výpadku technické problémy. Klientům se omluvila a prozatím je odkázala na kamenné pobočky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru