Společnost CEFC Group (Europe) Company získala podíl 49,99 procenta v cestovní kanceláři Canaria Travel. Firma o tom informovala v úterý. Na manažerském vedení Canaria Travel, jejíž loňské tržby činily 487 milionů korun, se nic nezmění. CEFC koupila podíl od Unimex Group a EH Group, většinový podíl bude v CK nadále přes společnost TO - Servis držet podnikatelka Lenka Viková. CEFC již vlastní menšinový podíl například i v aerolinkách Travel Service, které ovládá skupina Unimex.

Podle tiskové zprávy se nyní akcionáři Canaria Travel budou společně podílet na jejím dalším rozvoji. Akvizice podílu v cestovní kanceláři specializující se na Kanárské ostrovy umožní skupině CEFC posílit aktivity v turistickém ruchu a rozšířit nabídku pro klienty společností skupiny.

"CEFC vidí ve vstupu do Canaria Travel další příležitost pro rozvoj své divize cestovního ruchu, který patří mezi jedny z jejích domén v byznysu skupiny v Evropě," uvedla výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company Marcela Hrdá.

Akvizice podle ní také navazuje na aktivity CEFC v letectví a zapadá do záměrů skupiny na vytvoření nabídky turistických okruhů po zajímavých destinacích pro turisty z Číny. Za klíčové označila v cestovním ruchu kapitálový vstup do leteckého přepravce Travel Service, investici do skupiny Invia Group, která působí v sedmi zemích, nebo koupi pětihvězdičkových hotelů Mandarin Oriental Prague, Le Palais Art Hotel Prague či Motelu One v sousedství Florentina.

Čínská společnost CEFC si jako sídlo svých evropských aktivit vybrala Česko, kde nyní zaměstnává přes 4000 lidí. Dosud zde uskutečnila investice za 36 miliard korun a výše dokončovaných investic je 17 miliard korun. V Česku koupila podíly například v aerolinkách Travel Service, kapitálově vstoupila do J&T Finance Group, ovládá Pivovary Lobkowicz Group a je majoritním vlastníkem fotbalové Slavie.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group, kterou vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Travel Service, který na trhu působí od roku 1997, je lídrem v charterové dopravě v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Firma také ovládne většinový podíl v Českých aeroliniích.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru