Průměrná cena povinného ručení za celý trh letos meziročně klesla o 0,6 procenta na 2764 korun. Podle České kanceláře pojistitelů (ČKP), která tento údaj pravidelně zveřejňuje, vývoj odráží silně konkurenční prostředí v tomto segmentu pojišťovacího trhu. Podle výkonného ředitele České kanceláře pojistitelů Jana Matouška jsou na trhu hráči, kteří chtějí nabrat nové klienty, a to tlačí cenu povinného ručení níže.

Povinné ručení je však podle ČKP pro pojišťovny nadále ztrátové. Náklady na ně letos převyšují o 1,3 miliardy korun vybrané pojistné. Ztrátové pro pojišťovny stále zůstávají zejména pojistky tahačů návěsů a mladých řidičů do 30 let, ačkoliv těmto řidičům pojistky zdražují.

V článku se dále dozvíte

  • Povinné ručení letos průměrně zlevnilo o 0,6 procenta na 2764 korun. Číslo zahrnuje všechny typy vozidel včetně motocyklů.
  • Může za to především sílící boj pojišťoven o nové klienty.
  • Povinné ručení je pro pojišťovny ztrátové. Náklady na vyplácené škody převyšují vybrané pojistné o 1,3 miliardy korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru